Turške štipendije

Datum objave: 8. januar 2019 | Datum poteka: 21. februar 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Obvestilo je poteklo!

Turške štipendije so državno financirane štipendije, namenjene tujim študentom ter raziskovalcem, ki želijo pridobiti izobrazbo ali končati raziskovalni program na najbolj prestižnih turških univerzah.

Štipendija obsega:

• šolnino,
  • mesečno žepnino,
  • enoletni jezikovni tečaj turškega jezika,
  • enkratno povratno letalsko karto v ekonomskem razredu,
  • brezplačno nastanitev,
  • osnovno zdravstveno zavarovanje,
  • akademske/kulturne programe, organizirane s strani programa turških štipendij.

Višina mesečne štipendije:

• za dodiplomske študente/-tke = 700 turških lir na mesec,
  • za magistrske študente/-tke = 950 turških lir na mesec,
  • za doktorske študente/-tke = 1.400 turških lir na mesec,
  • za raziskovalne štipendije = 3.000 turških lir na mesec (krije: mesečno žepnino),
  • za udeležence/-ke poletne šole turškega jezika = 500 turških lir na mesec (krije: mesečno žepnino, brezplačno nastanitev, brezplačno zdravstveno zavarovanje ter družbene in kulturne aktivnosti),
  • za javne uslužbence/-ke ter akademike, ki bi se udeležili/-e jezikovnega programa turškega jezika = 2.000 turških lir na mesec (krije: mesečno žepnino, brezplačno nastanitev, stroške prevoza ter družbene in kulturne aktivnosti).

Prijave so možne le preko navedene spletne stranido 20. februarja 2019 ter se lahko vložijo v 8 jezikih, in sicer v: turškem, arabskem, angleškem, francoskem, ruskem, bosanskem, perzijskem ter španskem jeziku.

Ena prijava omogoča študentu/-tki tako vpis na fakulteto kot tudi štipendijo.

Kontakti:
Türkiye Scholarships Call Center: 0090 850 455 0982
Dodatna vprašanja se lahko pošljejo na info@turkiyeburslari.gov.tr