Brezplačna delavnica: Slovnična in pravopisna pravila pisanja zaključnih del

Datum objave: 3. januar 2019 | Datum poteka: 31. januar 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Obvestilo je poteklo!

Večina študentov na visokošolskem in/ali univerzitetnem študiju nima predmeta, pri katerem bi nadgradili ali vsaj utrdili pravila jezikovne kulture – od slovnice, pravopisa, besedja in stila. V navodilih za pripravo zaključnega dela pa je zapisano, da mora biti to ”jezikovno korektno”. Zato je prav, da izobraženec z diplomo Univerze v Mariboru zna tudi brez lektorja napisati zadostno jezikovno korektno besedilo.

Cilj delavnice, ki bo potekala v četrtek, 30. januarja, ob 14. uri, je usposobiti študente za pisanje slovnično in pravopisno ustreznejših zaključnih del 1. stopnje. Izr. prof. dr. Alenka Valh Lopert in izr. prof. dr. Melita Zemljak Jontes bosta opozorili na najpogostejše napake, pri tem pa izhajali iz konkretnih primerov iz diplomskih del, objavljenih v DKUM:

• pravopisna pravila (velika/mala začetnica, ločila, pisanje skupaj/narazen),
  • oblikoslovne težave (sklanjanje težjih primerov),
  • skladenjske težave (besedni red, zapletene povedi),
  • besedje (stilno zaznamovano, prevzeto …),
  • stilistične težave.

Več informacij najdete na povezavi, kjer se lahko tudi prijavite! Delavnica je brezplačna.