RAZPIS ZA VPIS V PODIPLOMSKE ŠTUDIJSKE PROGRAME

Datum objave: 19. april 2018 | Datum poteka: 11. september 2018 | Avtor: Vladka Kožuh Ledinek

Obveščamo Vas, da je izšel Razpis za vpis v podiplomske študijske programe Univerze v Mariboru za študijsko leto 2018/19.

Prijava poteka preko sistema eVŠ. Najpomembnejši roki:

DRŽAVLJANI REPUBLIKE SLOVENIJE IN DRŽAVLJANI DRŽAV ČLANIC EU:

1. prijava: od objave razpisnega besedila do najkasneje 10. septembra 2018.
  2. prijava: v kolikor bodo po zaključenem prijavnem roku ostala nezapolnjena vpisna mesta, jih lahko fakulteta ponudi kandidatom v posebnem roku za zapolnitev še prostih vpisnih mest, ki bo trajal od 24. do najkasneje 25. septembra 2018 do 12. ure.

SLOVENCI BREZ SLOVENSKEGA DRŽAVLJANSTVA TER TUJCI – DRŽAVLJANI DRŽAV NEČLANIC EU:

1. prijava: od objave razpisnega besedila do najkasneje 31. maja 2018.
  2. prijava: v kolikor bodo na posameznih študijskih programih ostala prosta vpisna mesta in jih bo fakulteta razpisala, se lahko kandidati prijavijo z drugo prijavo, in sicer od 9. julija 2018 do najkasneje 10. septembra 2018.

Razpisana so prosta vpisna mesta na naslednjih študijskih programih:

2. stopnja:

• Elektrotehnika
  • Informatika in tehnologije komuniciranja
  • Medijske komunikacije
  • Mehatronika
  • Računalništvo in informacijske tehnologije
  • Telekomunikacije

3. stopnja:

• Elektrotehnika
  • Računalništvo in informatika
  • Medijske komunikacije

Podrobnejše informacije o pogojih vpisa najdete v priloženih dokumentih.

DOKAZILA 2. stopnja:

• natisnjena elektronska prijavnica (samo v primeru če se prijavljate brez kvalificiranega digitalnega potrdila)
  • overjena fotokopija diplomske listine oz. potrdila o diplomiranju (diplomanti FERI oddajo neoverjeno),
  • potrdilo o povprečni oceni dodiplomskega študija z zaključnim delom (diplomantom UM FERI potrdila ni potrebno prilagati).

DOKAZILA 3. stopnja:

• potrdilo o povprečni oceni dodiplomskega študija z zaključnim delom (diplomantom UM FERI potrdila ni potrebno prilagati),
  • priporočilno pismo oz. soglasje delovnega mentorja,
  • strukturirana biografija in bibliografija.

Zadnji rok za zagovor zaključnega dela v 1. prijavnem roku je 10. 9. 2018 ( v tem primeru je zadnji rok za oddajo vezanega zaključnega dela 27. avgust 2018).

Neodvisno od prijavnega postopka preko spletnega portala eVŠ morajo kandidati dokazila o izpolnjevanju vpisnih pogojev v fizični obliki posredovati na fakulteto. Kandidati ne pošiljajo izvirnikov spričeval in drugih dokumentov. Te morajo predložiti na vpogled ob vpisu.

Državljani držav nečlanic Evropske unije, Slovenci brez slovenskega državljanstva ter državljani Republike Slovenije, držav članic Evropske unije ter drugih tujih držav, ki so predhodno izobraževanje zaključili v tujini, morajo, če tega še niso, prijavi priložiti odločbo o priznavanju predhodno pridobljene izobrazbe.