Obvestila 1 do 6 od 6

Razpis volitev predstavnikov študentov v Senat FERI

Datum objave: 5. december 2018 | Datum poteka: 17. december 2018 | Avtor: Pia Prebevšek

Kandidati vložijo svojo kandidaturo na predpisanem obrazcu za kandidaturo, ki je v prilogi. Kandidaturo je potrebno oddati najkasneje do 17.12.2018 do 10.00 ure v zaprti kuverti v Referat za študentske zadeve FERI s pripisom: »Kandidatura za člana SENATA FERI iz vrst študentov – ne odpiraj!«.

Printbox na FERI

Datum objave: 3. december 2018 | Datum poteka: 31. december 2018 | Avtor: Pia Prebevšek

Od začetka decembra imamo na fakulteti Printbox, kjer si lahko sami natisnete, skopirate ali skenirate dokumente.

Printbox je samopostrežni tiskalni kiosk, ki je plod slovenskih ustvarjalcev - tako kiosk kot računalniški sistem sta namreč v celoti razvita in proizvedena v Sloveniji. Gre za hitro in preprosto rešitev, ki prihrani tako denar kot tudi čas.

Razvoj Printbox kioska seže v leto 2010. Po dveh letih intenzivnega razvoja je ekipa Printboxa v maju 2012 trgu ponosno predstavila novost na tržišču. Poslanstvo podjetja je širši populaciji zagotavljati preprosto, hitro in ugodno rešitev za tiskanje, kopiranje in skeniranje dokumentov na številnih visoko frekventnih lokacijah (knjižnice, fakultete, trgovski centri, bencinski servisi ipd.). Printbox kiosk je okolju prijazen produkt, saj z željo po varovanju okolja pri njegovem delovanju in redni uporabi ne nastajajo okolju škodljivi odpadki (prazne kartuše namiznih tiskalnikov in tonerji ostalih kopirnih naprav). Za svoje delovanje uporablja kvaliteten 80 gramski papir, pridobljen izključno iz ekoloških nasadov dreves. Ker posamezen Printbox kiosk lahko uporablja več ljudi, s tem nadomesti večje število namiznih tiskalnikov in kopirnih naprav in tako zmanjšujemo porabo električne energije.

Uporaba je zelo preprosta – na spletni strani printbox.net ali na kateremkoli Printboxu se brezplačno registrirajte in na svoj račun preko telefona, računalnika, tablice ali USB ključka naložite datoteke za tiskanje. Vaše datoteke so na Printboxu varno shranjene. Do njih lahko dostopate na več kot 100 lokacijah po vsej Sloveniji, tudi na FERI - Printbox stoji pri predavalnici Alfa oz. Beta.

Dodatni razpis za sprejem v Študentske domove

Datum objave: 16. november 2018 | Datum poteka: 1. maj 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Prošnjo za sprejem je mogoče oddati preko elektronske vloge na spletnem portalu eVŠ v dodatnem roku: od 13. 11. 2018 do 1. 5. 2019.

Pozitivno rešena prošnja za sprejem omogoča, da lahko še v tem študijskem letu izkoristite prednosti bivanja v študentskih domovih:

• bližina fakultet, saj so domovi na petih lokacijah: Gosposvetska c. 83, Tyrševa 23, Koroška 35 (Lent), Smetanova 71 in Gorkega 45 (Quadro),
  • garsonjere, enoposteljne in dvoposteljne sobe s souporabo kuhinj in kopalnic za 2 do 9 oseb,
  • sobe z neomejeno uporabo interneta in s priključkom za kabelsko televizijo,
  • nizka cena bivanja, ki vključuje vse stroške (od 73 € do 138 €)
  • prostori za študij, za obštudijsko dejavnost, multimedijske učilnice, likovna in glasbena soba,
  • uporaba športnih objektov (fitnes in soba za namizni tenis v vsakem naselju, igrišče in fitnes na prostem v naselju na Gosposvetski ulici, telovadnica v naselju na Tyrševi ulici),
  • možnost najema parkirnega mesta v garažnih hišah na Lentu in v Smetanovi ulici,
  • možnost pranja in sušenja svojega perila v vsakem domu,
  • bližina Univerzitetne knjižnice Maribor in centra mesta, Ljudskega vrta, UŠC Leona Štuklja itd..

Vselili bodo vse študente, ki bodo izpolnjevali pogoje navedene v dodatnem razpisu. Na vselitev bodo vabili vsak mesec študente, ki bodo imeli pozitivno rešene prošnje.

Štipendije za program Fulbright za leto 2019

Datum objave: 16. november 2018 | Datum poteka: 31. december 2018 | Avtor: Pia Prebevšek

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski slad Republike Slovenije razpisuje štipendije za udeležence programa Fullbright.

Štipendije so namenjene udeležencem Fulbright programa, in sicer slovenskim državljanom za gostovanje v ZDA in ameriškim državljanom za gostovanje v Sloveniji.

Državljani RS lahko za gostovanje v ZDA pridobijo:

• sredstva v višini vrednosti najugodnejše povratne letalske vozovnice za ekonomski razred od RS oziroma izjemoma drugega bližnjega letališča do ustreznega letališča v ZDA glede na lokacijo gostujoče ustanove;
  • štipendijo v višini, kot jo določi pristojni organ v ZDA, če ta štipendije ne krije.

Vrednost razpisa znaša 130.000 €, prijave pa zbirajo do vključno 28. 9. 2020 oz. do porabe sredstev.

Več o razpisu lahko preberete tukaj.