Obvestila 1 do 2 od 2

7. TEKMOVANJE V IZDELAVI ELEKTRIČNIH KOLES 2018: Informativne prijave

Datum objave: 22. november 2017 | Datum poteka: 31. december 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

Vljudno vabljeni k prijavi na 7. dijaško in študentsko tekmovanje v izdelavi e-koles, ki bo v letu 2018 potekalo v mesecu septembru.

Organizator tekmovanja, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru, želi s tekmovanjem spodbuditi zanimanje mladih za tehniko, okrepiti sodelovanje na državni in meddržavni ravni ter predstaviti nove tehnološke rešitve na področju električno podprtih pogonskih sistemov za kolesa.

S tekmovanjem imajo mladi možnost, da obogatijo svoje učne vsebine s praktičnim projektom, v okviru katerega se seznanijo s celotnim procesom razvoja izdelka. V fazi načrtovanja in izdelave e-kolesa, se ekipe lahko povežejo s proizvajalci/ponudniki komponent za nadgradnjo kolesa, v zaključni fazi, pa morajo svoj izdelek tudi ustrezno predstaviti. Koraki tekmovanja so ENOSTAVNI:

• Sestavite ekipo 2-5 članov
  • Izberite tekmovalno kategorijo (cestno ali odprto)
  • Modro preučite tekmovalna pravila objavljena na http://e-bikes.um.si/ in izdelajte električno kolo
  • Pridite v Maribor in tekmujte v treh tekmovalnih disciplinah
  • Lepo se bomo imeli, vsak član pa bo prejel tudi potrdilo o sodelovanju
  • Enostavno, mar ne? Zato pohitite s prijavami, ki jih sprejemamo na e-bikes@um.si.

Rok za informativne pred-prijave in izkazan interes je do 31.12.2017.

Ažurne informacije bodo objavljene na http://e-bikes.um.si/ in naši facebook strani, kjer si lahko ogledate še reportaže iz preteklih tekmovanj. Za dodatna vprašanja nas kontaktirajte po elektronskem naslovu patricija.simonic1@um.si, oziroma nas pokličite na 02 220 7052.

Vljudno vabljeni!

USPOSABLJANJE ŠTUDENTOV 3. LETNIKOV IZ POŽARNE VARNOSTI IN VARNOSTI PRI DELU

Datum objave: 14. november 2017 | Datum poteka: 25. november 2017 | Avtor: Tatjana Šenveter

Študenti, ki imajo v svojem študijskem programu vključeno praktično usposabljanje, so skladno z Zakonom o varnosti in zdravju pri delu dolžni pred začetkom praktičnega usposabljanja opraviti usposabljanje iz požarne varnosti in varnosti pri delu.

Usposabljanje bo potekalo po nalednjem urniku:

• za študente univerzitetnega študijskega programa Elektrotehnika in študente visokošolskega strokovnega studijskega programa Mehatronika,​
    v torek, 21. 11. 2017, ob 11. uri, v predavalnici G2-P05
  • za študente visokošolskega strokovnega študijskega programa Elektrotehnika,
    v torek, 21. 11. 2017, ob 13. uri, v predavalnici G2-P01
  • za študente visokošolskega strokovnega študijskega programa Računalništvo in informacijske tehnologije,
    v četrtek, 23. 11. 2017, ob 9. uri, v predavalnici GAMA
  • za študente visokošolskega strokovnega študijskega programa Informatika in tehnologije komuniciranja,
    v četrtek, 23. 11. 2017, ob 13. uri, v predavalnici G3-GAUSS (klet).

Udeležba je obvezna!