Obvestila 1 do 6 od 6

Razpis Erasmus+ za študij v študijskem letu 2019/2020

Datum objave: 18. februar 2019 | Datum poteka: 30. marec 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Obveščamo vas, da smo objavili Razpis za sofinanciranje mobilnosti študentov z namenom študija v tujini v programu ERASMUS+ v programskih državah za študijsko leto 2019/2020. Razpis je dostope na naslednji povezavi: https://www.um.si/mednarodno-sodelovanje/erasmusplus/Strani/SMS2019.aspx.

Z novim razpisom je prišlo do dveh bistvenih sprememb:

1. Srbija bo s 1.6.2019 postala programska država, zato se lahko študenti za študijsko leto 2019/2020 že prijavijo za študij na partnerske institucije iz Srbije. Ker smo z njimi šele v fazi sklepanja sporazumov, bomo sproti ažurirali sezname srbskih partnerjev.

2. V kolikor Velika Britanija ob izstopu iz EU ne bi sklenila sporazuma z EU o sodelovanju v programu Erasmus+, prijavitelji in udeleženci mobilnosti v Veliko Britanijo ne bodo upravičeni do prejema finančnih sredstev.

Obisk sejma Embedded World

Datum objave: 7. februar 2019 | Datum poteka: 23. februar 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Laboratorij za elektronske in informacijske sisteme (LEIS), inštituta za elektroniko in telekomunikacije (IETK) organizira 27. 02. 2019 obisk sejma Embedded World 2019, ki poteka od 26. 02. do 28. 02. 2019. Na sejmu se bo zvrstilo preko 1000 razstavljavcev. Organiziran je brezplačen avtobustni prevoz na sejem in nazaj.

Brezplačno vstopnico za sejem imate možnost pridobiti na povezavi: https://www.embedded-world.de/en/visitors/tickets/voucher

Svojo prijavo pošljite na: leis.feri@um.si, kjer zapišete svoj ime in priimek, študijsko smer in obvezno priložite elektronsko vstopnico v obliki *.PDF. Sprejete bodo le popolne prijave do zapolnitve prostih mest.

RAZPIS NAGRAD TEHNOLOŠKE MREŽE TEHNOLOGIJA VODENJA PROCESOV

Datum objave: 3. februar 2019 | Datum poteka: 6. marec 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Tehnološka mreža Tehnologija vodenja procesov (TM TVP) razpisuje nagrade za najboljša diplomska in magistrska dela.

Nagrade so namenjene spodbujanju raziskovalnega in strokovnega dela na širših področjih, ki so zanimiva za članice tehnološke mreže »Tehnologija vodenja procesov«.

Podelili bomo dve nagradi, in sicer:

• nagrado Tehnološke mreže Tehnologija vodenja procesov za najboljše magistrsko delo, ki ga je kandidat/ka uspešno zagovarjal/a v letih 2017 ali 2018 in
  • nagrado Tehnološke mreže Tehnologija vodenja procesov za najboljše visokošolsko strokovno/univerzitetno diplomsko delo, ki ga je kandidat/ka uspešno zagovarjal/a v letih 2017 ali 2018.

Poleg nagrad bomo podelili tudi do dve priznanji za magistrska dela in do dve priznanji za visokošolka strokovna/univerzitetna diplomska dela.

Podelitev nagrad in priznanj bo na prireditvi v okviru konference »Avtomatizacija v industriji in gospodarstvu«, ki bo potekala 9. in 10. aprila 2019 v Mariboru. Vsak nagrajenec ali prejemnik priznanja bo

prejel listino. Vsaj nagrajenec bo prejel tudi denarno nagrado, povzetek njegovega dela pa bo objavljen na domači strani TM TVP.

Širša področja, s katerih pričakujemo prijave so:

• avtomatizacija strojev in naprav
  • vodenje kompleksnih sistemov in tehnoloških procesov
  • inteligentni sistemi in procesi v pametnih tovarnah
  • diagnostika, prognostika in samo-vzdrževanje strojev in naprav
  • avtonomna vozila
  • podpora logističnim procesom v podjetjih
  • tehnologije vodenja za pametno upravljanje z energijo, večjo kakovost bivanja in manjše onesnaževanje okolja
  • sodobne IKT tehnologije v sistemih vodenja, npr. IoT, umetna inteligenca, oblačne tehnologije, masivni podatki (big data)
  • tehnologije in znanja za razvoj novih orodij in gradnikov za sisteme vodenja
  • druga področja povezana s problematiko vodenja sistemov in procesov

Predlagatelj je lahko mentor (visokošolski učitelj, znanstveni sodelavec) ali podjetje, kjer je kandidat zaposlen, ali kjer je opravljal diplomsko oziroma magistrsko delo.

Vlogo z vso dokumentacijo je potrebno oddati elektronsko na naslov info@tvp.si, zadeva: Nagrade TM TVP, do dne05.03.2019.

Podrobnejše informacije in navodila za pripravo vloge lahko najdete na spletni strani www.tvp.si (Novice).

Dodatni razpis za sprejem v Študentske domove

Datum objave: 16. november 2018 | Datum poteka: 1. maj 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Prošnjo za sprejem je mogoče oddati preko elektronske vloge na spletnem portalu eVŠ v dodatnem roku: od 13. 11. 2018 do 1. 5. 2019.

Pozitivno rešena prošnja za sprejem omogoča, da lahko še v tem študijskem letu izkoristite prednosti bivanja v študentskih domovih:

• bližina fakultet, saj so domovi na petih lokacijah: Gosposvetska c. 83, Tyrševa 23, Koroška 35 (Lent), Smetanova 71 in Gorkega 45 (Quadro),
  • garsonjere, enoposteljne in dvoposteljne sobe s souporabo kuhinj in kopalnic za 2 do 9 oseb,
  • sobe z neomejeno uporabo interneta in s priključkom za kabelsko televizijo,
  • nizka cena bivanja, ki vključuje vse stroške (od 73 € do 138 €)
  • prostori za študij, za obštudijsko dejavnost, multimedijske učilnice, likovna in glasbena soba,
  • uporaba športnih objektov (fitnes in soba za namizni tenis v vsakem naselju, igrišče in fitnes na prostem v naselju na Gosposvetski ulici, telovadnica v naselju na Tyrševi ulici),
  • možnost najema parkirnega mesta v garažnih hišah na Lentu in v Smetanovi ulici,
  • možnost pranja in sušenja svojega perila v vsakem domu,
  • bližina Univerzitetne knjižnice Maribor in centra mesta, Ljudskega vrta, UŠC Leona Štuklja itd..

Vselili bodo vse študente, ki bodo izpolnjevali pogoje navedene v dodatnem razpisu. Na vselitev bodo vabili vsak mesec študente, ki bodo imeli pozitivno rešene prošnje.