Obvestila 1 do 5 od 5

Regionalni karierni sejem

Datum objave: 15. maj 2017 | Datum poteka: 31. maj 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

Brezplačni dogodek bo potekal 1.6.2017 v hotelu City v Mariboru.

Predstavila se bodo številna podjetja iz Slovenije in Avstrije, pričakujejo približno 40 razstavljalcev, ki bodo predstavili njihove zaposlitvene priložnosti. Ob tej priložnosti lahko študenti pridobite določene kontakte direktno iz samih podjetij, ki so vam zanimiva kot zaposlovalci na vaši prihodnji profesionalni poti.

Na omenjenem Kariernem sejmu bo organizirano tudi predavanje MojePrvoDelo, ki se bo izvajalo med 12:20 in 14:20 uro.

Prijave na dogodek oz. predavanje so možne na povezavi: www.mojeprvodelo.com
Prav tako si lahko na omenjeni spletni strani brezplačno prenesete priročnik MojeprvoDelo.

Razpis za sofinanciranje mobilnosti študentov z namenom študija na institucijah v partnerskih državah Erasmus+ (KA107) – Mednarodna kreditna mobilnost.

Datum objave: 15. maj 2017 | Datum poteka: 31. maj 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

Prijava za naslednje študijsko leto je možna do 31.05.2017!

Dragi študenti!

Obveščamo vas, da je na spletni strani Univerze v Mariboru https://www.um.si/mednarodno-sodelovanje/erasmusplus/Strani/Mednarodna_kreditna_mobilnost.aspx objavljen

razpis za sofinanciranje mobilnosti študentov z namenom študija na institucijah v partnerskih državah Erasmus+ (KA107) – Mednarodna kreditna mobilnost.

Projekt bo financiral naslednje mobilnosti glede na državo mobilnosti iz naslednje tabele:

Država

No. of approved mobility

Japonska

1 (samo študenti 3. stopnje)​

Kitajska

1 (samo študenti 3. stopnje)

Srbija

Rusija

Prijava za naslednje študijsko leto je možna do 31.05.2017!

Več informacij Barbara Ferbežer barbara.ferbezer@um.si - Referat FERI

Ana Milovan T: 02/23 55 220 ana.milovan@um.si - Univerza v Mariboru Služba za mednarodno sodelovanje in programe mobilnosti

Rok za zagovore zaključnih del v študijskem letu 2016/2017

Datum objave: 5. maj 2017 | Datum poteka: 30. september 2017 | Avtor: Lidija Kokol

Obveščamo vas o roku za zagovor zaključnih del za vse študente, ki se želijo v prvem prijavnem roku prijaviti za vpis na študijske programe 2. ali 3. stopnje. Ta rok je v tekočem študijskem letu predviden za 1. 9. 2017 (do tega roka je potrebno v referat za študentske zadeve dostaviti tudi potrdilo o zaključku študija).

Študenti, ki imate na predmetniku namesto zaključnega dela projekt, se za pripravo dogovorite s svojim mentorjem, zagovori projektov pa bodo potekali predvidoma v času od 15. do 30. 6. (za študente, ki želite svoj študij nadaljevati na drugi stopnji) ter od 1. do 15. 9. 2017. Več informacij najdete na: https://feri.um.si/studij/zakljucna-dela/.

Lep pozdrav.

Vodja Referata za študentske zadeve
Vladka Kožuh Ledinek, mag. jav. upr.

Brezplačen obisk Industrijskega foruma IRT 2017

Datum objave: 5. maj 2017 | Datum poteka: 31. maj 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

Organizacijski odbor dogodka, se je kot vsako leto tudi letos odločil, da se študentom FERI UM omogoči brezplačno udeležbo na Industrijskem forumu IRT 2017 in sicer do 50 študentov.

Organizator krije prevoz na dogodek, kot tudi hrano za študente na tem dogodku.
Prijave so možne do 31. maja na spletni strani kjer so tudi zapisane vse informacije tudi okoli odhoda avtobusa izpred Fakultete za strojništvo, 6. junija 2017 proti Portorožu.

Tovrstni dogodek je izredno velika priložnost za druženje z industrijo in izmenjavo mnenj, kot tudi to, da se študentje spoznate z novimi tehnologijami, dosežki in predvsem izkušnjami v slovenski industriji.

VLJUDNO VABLJENI!

Objava Razpisa za vpis v podiplomske študijske programe za leto 2017/18

Datum objave: 5. april 2017 | Datum poteka: 1. oktober 2017 | Avtor: Vladka Kožuh Ledinek

V študijskem letu 2017/2018 razpisujemo naslednje podiplomske študijske programe:

2. stopnja:

• Elektrotehnika
  • Informatika in tehnologije komuniciranja
  • Medijske komunikacije
  • Mehatronika
  • Računalništvo in informacijske tehnologije
  • Telekomunikacije

3. stopnja:

• Elektrotehnika
  • Računalništvo in informatika
  • Medijske komunikacije

Več informacij o pogojih vpisa najdete v priloženih dokumentih.