PLC+ Challenge 2017

Datum objave: 20. marec 2017 | Datum poteka: 23. marec 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

Novica je potekla!

PLC+ Challenge sestavljata brezplačna strokovna delavnica in regionalno tekmovanje, ki bosta mladim in perspektivnim bodočim inženirjem ponudila podrobnejši vpogled v problematiko, s katero se inženirji srečujejo v industrijski avtomatizaciji, da bi bili čim bolje pripravljeni na delo v realnem okolju.

Delavnica nudi možnost teoretične nadgradnje znanja o delu s programljivimi logičnimi krmilniki (PLC) ter izpopolnjevanja tega znanja s pomočjo vodilne PLC programske opreme na praktičnih nalogah, ki bodo odločale o nacionalnih in regionalnih zmagovalcih.

PLC+ Challenge je v tej obliki prvič potekal v letu 2016, ko sta v projektu sodelovali tudi Hrvaška in Srbija ter je zato imel tudi regionalno razsežnost. Tudi PLC+ Challenge 2017 bo tako potekal v dveh fazah, pri čemer bomo v prvi fazi dobili nacionalne, v sklepni fazi pa regijske zmagovalce.

V projektu PLC+ Challenge v Sloveniji sodelujejo Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani, podjetje Siemens Slovenija in študentsko društvo EESTEC LC Ljubljana.

Kdo se lahko prijavi?

Prijavite se lahko vsi študentje slovenskih fakultet, ki vas zanima delo s PLC-ji. Prijavni obrazec najdete tukaj.

Rok za prijavo na tekmovanje je 22. marec 2017.

Potek tekmovanja:

1. faza/nacionalni izziv

• 21. marec – začetek predavanj: Predavanja fakultetnih profesorjev o tematikah, ki jih sicer kurikulum ne pokriva, predavanja predstavnikov Siemensa o praktičnih izkušnjah.
  • 22. marec – rok za prijavo: Naknadno bodo oblikovane tričlanske ekipe.
  • 10. april – predaja naloge 1. faze ekipam: Nalogo boste reševali s pomočjo Siemensove programske opreme TIA Portal v14, ki jo bo vsem sodelujočim zagotovil Siemens.
  • 7. maj – rok za rešitev naloge 1. faze
  • 11. maj – zagovor naloge 1. faze pred komisijo

2. faza/regijsko tekmovanje

• 15. maj – začetek 2. faze projekta: Rok za rešitev naloge 2. faze je 28. maj. Tri zmagovalne ekipe iz Slovenije prejmejo nalogo regionalnega tekmovanja.
  • 1.-2. junij – predstavitev nalog 2. faze projekta na regionalnem finalu v Beogradu ter razglasitev regionalnih zmagovalcev

Več informacij TUKAJ.