Dan FERI 2018

Datum objave: 30. november 2018 | Datum poteka: 8. december 2018 | Avtor: Pia Prebevšek

Novica je potekla!

V četrtek, 29. novembra, smo s slovesnostjo v avli obeležili 18. Dan FERI.

Na začetku prireditve so zbrane nagovorili rektor UM, prof. dr. Zdravko Kačič, dekan UM FERI, prof. dr. Borut Žalik in prodekanica študentka UM, Maruša Lešnik. Sledil osrednji del slovesnosti - podelitev plaket FERI za leto 2018. Prejeli so jih:

• Plaketa za pedagoško delo
    • doc.dr. Miran Rodič
    • doc.dr. Boštjan Vlaovič
  • Plaketa za raziskovalno delo
    • Uroš Mlakar
    • prof. dr. Marjan Mernik
  • Plaketa za strokovno delo
    • Ivan Kovačič
    • Dragana Božovič, doc.dr. Simon Kolmanič, doc.dr. Niko Lukač, izr.prof.dr. Damijan Strnad
    • Gregor Hohler
    • dr. Lili Nemec Zlatolas
    • doc.dr. Muhamed Turkanović
    • Iskratel d.o.o.

• Plaketa za izjemni prispevek študentov
    • Nikolaj Čolić
    • Robi Novak
    • Žiga Leber
    • Vid Keršič, Niko Uremović, Mitja Žalik
    • Alen Rajšp
    • Domen Hohler, Jure Sreš
    • Pia Prebevšek
    • Saša Brdnik
    • Blaž Denko
    • Nogometna ekipa FERI
    • Košarkarska ekipa FERI
    • Anamarija Valentina Dajnko, Sandi Horvat
    • Aljaž Jeromel, Gal Meznarič, Jan Mikolič
    • Matjaž Škrlec, Vid Černec, Boštjan Budna, Luka Slapnik, Niko Uremovič, Miha Antolinc
    • Matjaž Škrlec
    • Kristjan Medved
    • Luka Bašek

Manjšo pozornost so prejeli tudi doktorandi. V letu 2018 je svoj študij za pridobitev naziva doktorja znanosti zaključilo 9 kandidatov - šest s področja Elektrotehnike in trije s področja Računalništva in informatike:

• Primož Sukič
  • Peter Lepej
  • Dunja Srpak
  • Robert Brezovnik
  • Andraž Javernik
  • David Selčan
  • David Jesenko
  • Goran Hrovat
  • Miha Ravber

Zahvalili smo se tudi sodelavcu, ki se je v letu 2018 upokojil - rednemu prof. dr. Igorju Tičarju, ki se je na FERI oziroma takratni Visoki tehniški šoli kot asistent zaposlil novembra leta 1976. Po izvolitvi v naziv docenta ter kasneje izrednega in rednega profesorja je predaval predmete s področja teoretske elektrotehnike, osnov in teorije elektromagnetnega polja na vseh stopnjah študija. Poleg uspešnega pedagoškega in raziskovalnega dela je imel na fakulteti in univerzi številne zadolžitve in odgovorne funkcije. Uspešno je vodil Laboratorij za osnove in teorijo v elektrotehniki. Za našo fakulteto pa je zagotovo pustil izjemen pečat ve letih 2003-2011, ko je bil dekan Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko. Z veliko poguma se je spoprijel s tako imenovano Bolonjsko prenovo študijskih programov, ki smo jo uspešno zaključili. Pod njegovim vodstvom je fakulteta napredovala tudi na raziskovalnem področju ter pri povezovanju fakultete z industrijskim okoljem. Zagotovo pa je njegov najpomembnejši dosežek v času dekanovanja izgradnja sodobnega prizidka fakultete – stavbe G2. Prof. Igor Tičar je bil od leta 2015 do leta 2018 tudi rektor Univerze v Mariboru, v začetku tega leta pa se je upokojil.

Dogodek je kulturno popestril Mešani pevski zbor FERI s sledečim repertoarjem:

• Jabolko rudeče (ljudska iz Bele krajine), prir. Jakob Jež
  • Psalm 150, Ernani Aguiar
  • Ne ouri, ne sejáj (prekmurska ljudska), prir. Radovan Gobec
  • Šurka je Tisa (ljudska iz Gornjih Petrovec), prir. Mojca Prus
  • Po jezeru (Miroslav Vilhar), prir. Jože Leskovar

Že tradicionalno so ob praznovanju dneva fakultete člani fotografskega kluba FERI v avli pripravili razstavo. Vabljeni k ogledu fotografij na temo »arhitektura« do 14. decembra.

Več fotografij iz dogodka najdete v FOTOGALERIJI.