Novice 1 do 7 od 7

V Slovenski kroniki na temo kibernetske varnosti

Datum objave: 15. marec 2019 | Datum poteka: 21. marec 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Prof. Dr. Tatjana Welzer in doc. dr. Marko Hölbl z Inštituta za informatiko sta bila gosta v oddaji Slovenska kronika na TV Slovenija 1, kjer sta spregovorila o pomembnosti kibernetske varnosti za Evropsko unijo in pridobitvi dveh projektov s programa Obzorje 2020 (Horizon 2020) s strani Inštituta za informatiko.

Celoten posnetek oddaje si lahko ogledate na: https://4d.rtvslo.si/arhiv/slovenska-kronika/174601434.

LEAP Summit Zagreb 2019

Datum objave: 8. marec 2019 | Datum poteka: 26. marec 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Konferenca se osredotoča na multidisciplinarne teme, povezane s podjetništvom, inovacijami, digitalnimi tehnologijami in navdihom.

Sestavljajo ga Pre - Summit (27. - 28. marec) in LEAP Summit (29. – 30. marec). Pričakujejo več kot 3.000 udeležencev iz več kot 40 držav. Udeležba na LEAP Summit Zagreb je brezplačna, prijave so možne preko https://leapsummit.com/apply-now/

freeŠn - študentski natečaj kreativnega komuniciranja

Datum objave: 8. marec 2019 | Datum poteka: 1. april 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Študentska sekcija Slovenskega društva za odnose z javnostmi (ŠS PRSS) že šesto leto organizira dogodek, katerega namen je študentom skozi sodelovanje v različnih delavnicah in tekmovanja v natečajih omogočiti, da izrazijo svojo ustvarjalno žilico in se naučijo nekaj novega.

Natečaj:

PRAVILA SODELOVANJA

1. Prijava na natečaj je brezplačna (ni plačila prijavnine).
  2. Na razpis se lahko prijavijo samo posamezniki, ki imajo status študenta na katerikoli univerzitetni ali višješolski izobraževalni instituciji v Republiki Sloveniji in niso družinski člani sodelujočih v žiriji.
  3. Na natečaju lahko posameznik sodeluje z enim delom v posamezni kategoriji.
  4. Delo mora ustrezati tehničnim pogojem posamezne kategorije, ki so zapisane v brifu. Zaradi objektivnosti ocenjevanja del morajo biti dela pripravljena tako, da imena avtorja ni mogoče razbrati iz naslovnice ali vodnega žiga.
  5. Navodila za oddajo del se nahajajo na tej strani. Dela, oddana na kakršen koli drug način, ne sodelujejo v natečaju.
  6. Prijava mora obvezno vsebovati naslednje priloge:
  • scan oz. fotografija potrdila o vpisu ali veljavne študentske izkaznice za študijsko leto 2018/2019
  • scan oz. fotografija osebnega dokumenta
  • izpolnjen prijavni obrazec (ime, priimek, naslov, telefonska št., e-mail, fakulteta oz. višja šola, naslov dela)
  1. Dela bo ocenila strokovna žirija, ki predstavlja pokrovitelja kategorije. Odločitev žirije je dokončna in zavezujoča.
  2. Prijavljena dela bodo razstavljena na razstavi, ki bo del projekta freeŠn.
  3. V vsaki kategoriji bo izbrano eno zmagovalno delo, ki bo prejelo razpisano nagrado.
  4. Razglasitev zmagovalcev bo na zaključnem dogodku, ki bo v aprilu 2019. V primeru, da se zmagovalec ne udeleži razglasitve, mu rezultate sporočimo po elektronski pošti v roku 24 ur.
  5. Zmagovalec mora v roku 7 dni potrditi, ali bo nagrado izkoristil. V primeru, da je ne bo, jo predamo drugonagrajencu.
  6. V natečaju sodelujejo vsa dela, oddana od 1. 3. 2019 do vključno 31. 3. 2019.

Več na povezavi: http://www.freesn.si/

JAVNI POZIV ZA INFORMATIVNE PRIJAVE: 8. dijaško in študentsko in tekmovanje z električnimi kolesi

Datum objave: 28. februar 2019 | Datum poteka: 1. maj 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Vljudno vabljeni k prijavi na 8. dijaško in študentsko tekmovanje z e-kolesi, ki bo potekalo v okviru Evropskega tedna mobilnosti, in sicer 16. – 22. septembra 2019.

Organizator tekmovanja, Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru, želi s tekmovanjem spodbuditi zanimanje mladih za tehniko, okrepiti sodelovanje na državni in meddržavni ravni ter predstaviti nove tehnološke rešitve na področju električno podprtih pogonskih sistemov za kolesa.

S tekmovanjem imajo mladi možnost, da obogatijo svoje učne vsebine s praktičnim projektom, v okviru katerega se seznanijo s celotnim procesom razvoja izdelka. V fazi načrtovanja in izdelave e-kolesa, se ekipe lahko povežejo s proizvajalci/ponudniki komponent za nadgradnjo kolesa, v zaključni fazi, pa morajo svoj izdelek tudi ustrezno predstaviti. Koraki tekmovanja so ENOSTAVNI:

Sestavite ekipo 2-5 članov

Izberite tekmovalno kategorijo (cestno ali odprto)

Modro preučite tekmovalna pravila objavljena na http://e-bikes.um.si/ in izdelajte električno kolo

Pridite v Maribor in tekmujte v treh tekmovalnih disciplinah

Lepo se bomo imeli, vsak član pa bo prejel tudi potrdilo o sodelovanju

Enostavno, mar ne? Zato pohitite s prijavami, ki jih sprejemamo na e-bikes@um.si.

Rok za informativne pred-prijave in izkazan interes je do 30. APRIL 2019.

Ažurne informacije bodo objavljene na http://e-bikes.um.si/ in naši facebook strani, kjer si lahko ogledate še reportaže iz preteklih tekmovanj. Za dodatna vprašanja nas kontaktirajte po elektronskem naslovu e-bikes@um.si, oziroma nas pokličite na 02 220 7053.

Vljudno vabljeni!

Promocijski predmeti FERI

Datum objave: 5. junij 2018 | Datum poteka: 31. avgust 2019 | Avtor: Pia Prebevšek

Na fakulteti so sedaj na voljo tudi puloverji, majice in drugi promocijski predmeti FERI. Kupite jih lahko vsak dan med 13.00 in 14.30 uro v Skriptarnici Tehniških fakultet(prostor E-103).

Več informacij TUKAJ!