Novice 1 do 4 od 4

Spoznavanje sistema SAP preko igre simulacije poslovanja

Datum objave: 21. februar 2017 | Datum poteka: 25. februar 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

V okviru predmeta Celovite informacijske rešitve na magistrskem študijskem programu Informatika in tehnologije komuniciranja (ITK) poteka tridnevna delavnica »Learning Enterprise Resource Planning (ERP) through Business Simulation Game«.

Vodi jo dr. Paul Wu Horng-Jyh iz SIM University, Singapore, kjer je vodja programa Information and Communication Technology na School of Science & Technology.

V okviru delavnice udeleženci skozi igro simulacije poslovanja spoznavajo funkcionalnosti in delovanje sistemov ERP (Enterprise Resource Planning). Teoretično znanje, pridobljeno skozi predavanja, nato študenti praktično obogatijo in preizkusijo z uporabo rešitve SAP ERP. Udeleženci skozi skupinsko delo in igro simulacije poslovanja upravljajo ključne poslovne procese, povezane z upravljanjem zalog, nabavo, planiranjem, prodajo in marketingom, ter tako vodijo svoje podjetje, pri tem pa sodelujoče ekipe tekmujejo za prevladujoč tržni delež in čim večji dobiček svojega podjetja.

Obisk gostujočega predavatelja organiziramo v sklopu projekta »Vključevanje gostujočih tujih strokovnjakov in visokošolskih učiteljev v pedagoški proces kot steber razvoja kakovosti procesa internacionalizacije na Univerzi v Mariboru«.

PREDSTAVITEV ACM tekmovanja - UPM 2017

Datum objave: 17. februar 2017 | Datum poteka: 2. marec 2017 | Avtor: Vladka Kožuh Ledinek

Vabimo vas na predstavitev tekmovanja UPM (Univerzitetni Programerski Maraton - UPM 2017), ki bo v torek 28. 2. 2017 od 10.15 do 10.45 v Senatni sobi FERI.

Vabljeni vsi pretekli in bodoči tekmovalci!

Letošnji informativni dnevi več kot uspešni!

Datum objave: 13. februar 2017 | Datum poteka: 4. marec 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

Pretekli konec tedna je bilo na FERI še posebej živahno, saj so potekali informativni dnevi.

Veseli smo bili izjemno velikega obiska dijakov iz vse Slovenije in sosednje Hrvaške. Obiskalo nas je največje število dijakov v zadnjih letih. Dijakom smo podrobno predstavili študijske programe in fakulteto.

Dragi dijaki: Veseli smo bili vašega obiska, druženja z vami in zanimivih vprašanj. Upamo, da smo izpolnili vsa vaša pričakovanja in da se jeseni ponovno vidimo!

Več utrinkov najdete tukaj: https://feri.um.si/fotogalerija/informativni-dnevi-2017/

Še dva meseca do prijave na POPRI!

Datum objave: 8. januar 2017 | Datum poteka: 13. marec 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

Si želiš že v času šolanja pripraviti na svojo prihodnosti, izboljšati veščine podjetnosti in razširiti mrežo poznanstev? Že poznaš najboljše tekmovanje za podjetniške ideje POPRI, na katerega se je lani prijavilo 260 mladih iz cele Slovenije?

Zakaj je vredno sodelovati na tekmovanju?

• Pridobiš lahko povratno informacijo o podjetniški ideji skozi oči strokovne komisije,
  • preizkusiš se v javnem nastopanju,
  • svojo idejo in ekipo predstaviš medijem in javnosti,
  • si dokažeš, da lahko izpelješ projekt od začetka do konca,
  • se preizkusiš v drugačnem formatu tekmovanja s prilagoditvijo projekta, ki si ga že izdelal v sklopu šolskih obveznosti.

Kdo lahko sodeluje?

• Osnovnošolci (7., 8., in 9. razred)
  • Srednješolci
  • Študenti in mladi do 29. leta, ki še nimate svojega podjetja

Prijavi se do 13. marca!

Svojo idejo obrazložiš v predlogi in jo s prilogami oddaš v spletni obliki (preko portala Mikrobiz) ali po elektronski pošti.

Več informacij: http://popri.si/