Novice 1 do 5 od 5

Evropski teden robotike

Datum objave: 22. november 2017 | Datum poteka: 25. november 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

Namen dogodka, kateremu se je pridružil tudi FERI, je splošna promocija robotike in predstavitev dosežkov s področja razvoja robotike, doseženih v posamezni državi.

Teden odprtih vrat, kjer bodo nosilci razvoja in podjetja predstavili dosežke in svoje projekte na področju robotike, bo potekal od 20.11.2017 do 24.11.2017 na različnih lokacijah po Sloveniji.

FERI UM oz. Laboratorij za industrijsko robotiko, bodo zainteresirani lahko obiskali v petek 24.11.2017, med 11. in 15. uro.

Več informacij o programu najdete v prilogi.

PROF. DR. MARJAN MERNIK IMENOVAN VISOKO CITIRAN RAZISKOVALEC ZA LETO 2017

Datum objave: 19. november 2017 | Datum poteka: 30. november 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

Njegove raziskave se uvrščajo med zgornjih 1% najbolj citiranih del na področju računalništva in imajo izjemen vpliv. Več o njegovih raziskavah na: https://lpm.feri.um.si/en/members/mernik/

Na seznamu visoko citiranih raziskovalcev za leto 2017 so samo trije raziskovalci iz Slovenije, vsi iz Univerze v Mariboru. Ob prof. dr. Marjanu Merniku so na tem seznamu še prof. dr. Željko Knez in prof. dr. Mojca Škerget, oba iz Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo. Več o omenjenem seznamu najdete na https://clarivate.com/hcr/ ali pa si ogledate video, kjer boste spoznali metodologijo, ki je bila pri tem uporabljena, ter kaj to imenovanje pomeni za posamezne raziskovalce in njihove institucije.

Prihajajo POPRI 2018!

Datum objave: 16. november 2017 | Datum poteka: 20. marec 2018 | Avtor: Pia Prebevšek

Po lanski uspešni sezoni tekmovanja, ki se ga je udeležilo več kot 400 mladih s 130 podjetniškimi idejami iz vse Slovenije, POPRI išče nove tekmovalce!

Sestavi svojo ekipo. Uresniči svojo idejo. Ustvari svojo prihodnost.

POPRI tekmovanja se lahko udeležiš s svojo idejo, ki jo opišeš v prijavi. Prijava je sestavljena iz poslovnega modela in prototipa. Poslovni model predstavlja 9 poglavij, ki jih najdeš v predlogi tekmovanja. Tudi če še ne veš, kaj poslovni model je, te bo predloga vodila skozi reševanje s pomočjo usmeritev in praktičnega primera slovenskega izdelka.

Že razvijaš idejo v sklopu podjetniških dejavnosti na svoji fakulteti?

Če poslovni model ali podobno projektno nalogo pripravljaš v sklopu študijskih obveznosti ali drugih podjetniških aktivnosti, lahko vsebino prilagodiš in z njo tekmuješ na POPRI.

Prijavni obrazec najdeš na spletni strani POPRIwww.popri.si/#prijaviSe ali na platformi Mikrobiz (http://www.mikrobiz.net/).

Pomembni datumi

• 21. marec: Oddaja poslovnega modela
  • 10. april: Razglasitev 10 polfinalistov
  • 17. april / dopoldan: Osebne predstavitve najboljših 10 ekip iz vsake kategorije iz cele Slovenije pred strokovno komisijo
  • 17. april / popoldan: Predstavitev finalistov, zaključna prireditev in podelitev nagrad v Slovenskem narodnem gledališču Nova Gorica

Se sprašuješ, zakaj se udeležiti tekmovanja POPRI?

• Čakajo te nagrade iz sklada 5000 €!
  • Pridobil/a boš veščine, ki ti bodo odpirale vrata v službo, ki si jo želiš!
  • Svoj projekt nadaljuješ in ga spremeniš v čudovito izkušnjo!

Pridruži se nam!

Najdeš nas na družbenem omrežju Facebook, za vsa vprašanja pa nam piši na elektronski naslov: popri@primorski-tp.si.

Če želiš preveriti, ali je tvoja ideja dobra, doživeti nepozabno izkušnjo, pridobiti nova znanja, se pomeriti z vrstniki iz cele Slovenije, ne premišljuj več in se prijavi do 21. marca 2018 na POPRI!

GOSTOVANJE IZR. PROF. DR. GEYLANI KARDAS IZ EGE UNIVERSITY

Datum objave: 9. november 2017 | Datum poteka: 25. november 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

V času od 20. 11. 2017 do 24. 11. 2017 bo izr. prof. dr. Geylani Kardas iz Ege University, Turčija, na študijskem programu Računalništvo in informacijske tehnologije izvedel predavanja na temo multi-agentnih sistemov.

Izr. prof. dr. Geylani Kardas je diplomiral leta 2001, magistriral leta 2003 in doktoriral leta 2008 na Ege University, Turčija. Trenutno je zaposlen kot izredni profesor na Ege University. Njegova raziskovalna področja so agentno usmerjeno programsko inženirstvo, modelno vodeno inženirstvo in domensko specifični (modelirni) jeziki.

Obisk bo izveden v okviru projekta "Vključevanje gostujočih tujih strokovnjakov in visokošolskih učiteljev v pedagoški proces kot steber razvoja kakovosti procesa internacionalizacije na Univerzi v Mariboru ", ki ga sofinancirata Evropski socialni sklad in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport."

Program:

20. 11. 2017

predmet Domensko specifični modelirni jeziki, G2-Delta

21. 11. 2017

Model-driven approaches for agent development

predmet Domensko specifični modelirni jeziki, G2-Beta

22. 11. 2017

Domain-specific languages for agent systems and SEA_ML

predmet Domensko specifični modelirni jeziki, G-027

23. 11. 2017

predmet Uvod v evolucijske algoritme, G2-P04

24. 11. 2017

predmet Mobilno in vseprisotno računalništvo, G-217

FERI za živali

Datum objave: 6. november 2017 | Datum poteka: 28. november 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

Študentski svet UM vsako leto z decembrsko akcijo zbiranja igrač in sladkarij za otroke iz socialno ogroženih družin mnogim polepša praznike, člani Študentskega sveta FERI pa si letos želimo pred mrzlim zimskim časom storiti tudi nekaj dobrega za pomoči potrebne živali.

V sodelovanju z Društvom za zaščito živali Maribor vas vabimo, da sodelujete v akciji zbiranja hrane, igrač, rjuh, odej, brisač,...

Dobrine lahko do 27. novembra v času uradnih ur oddate v škatlo pri Referatu za študentske zadeve in v knjižnici Tehniških fakultet.