48. podelitev nagrad prof. dr. Vratislava Bedjaniča

Datum objave: torek, 27. november 2018 | Datum poteka: petek, 14. december 2018 | Avtor: Pia Prebevšek

Dogodek je potekel!

KDAJ: v petek, 14. decembra 2018, ob 11.00 uri
KJE: predavalnica G2-P4 Delta

FERI UM in FE UL v sodelovanju ter s sponzorstvom nacionalnega komiteja CIGRÉ-CIRED bomo letos že oseminštiridesetič podelili tradicionalne Bedjaničeve nagrade za doktorska in magistrska dela s področij elektroenergetike in avtomatizacije.

Nagrada je v vseh letih obstoja postala prepoznavna zlasti v krogu gospodarstva in v stroki ter elektrotehniški znanosti kot ena redkih nagrad na področju tehnike in se podeljuje za akademske dosežke, ki predstavljajo hkrati tudi gospodarsko oziroma tehnološko uporabnost. Vključno z letom 2018 je bilo podeljenih 294 nagrad - od tega 166 nagrajencem iz ljubljanske, 64 iz mariborske in 64 iz drugih univerz. Podeljene so bile za 56 doktoratov znanosti, 90 magistrskih nalog in 148 diplomskih del. Večina nagrajencev so danes ugledni raziskovalci, univerzitetni profesorji, gospodarstveniki in strokovnjaki z mednarodnim ugledom v evropskih in svetovnih strokovnih združenjih. To je zagotovilo, da se tudi letošnjim nagrajencem odpirajo perspektivne kariere, zlasti v času globalnih sprememb, ko predstavlja znanje eno od ključnih primerjalnih prednosti hitrejšega razvoja in globalne konkurenčnosti. Znanstveno-strokovna komisija je izmed devetih prispelih del v študijskem letu 2017/18 izbrala 3 nagrajence (eno doktorsko delo, dve bolonjski magistrski deli).

Več informacij: https://www.cigre-cired.si/event/bedjaniceve-nagrade-2018/