Dogodki

Datum objave: torek, 6. december 2016 | Datum poteka: petek, 31. marec 2017 | Avtor: Pia Prebevšek

Med 9. in 11. majem 2017 bo v Mariboru na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru potekalo že 26. mednarodno posvetovanje Komunalna energetika - oskrba z energijo / Power Engineering 2017.

Kot pove že ime Komunalna energetika so tematike posvetovanja povezane z energetiko v lokalnih skupnostih in širše. Tako je tudi letos, ko je tema posvetovanja "UPRAVLJANJE Z ENERGIJO ", na to temo bodo tudi uvodna predavanja in okrogla miza.

V sklopu 26. mednarodnega posvetovanja Komunalna energetika - oskrba z energijo / Power Engineering 2017 je predvidenih tudi šest tematskih sklopov z različnimi tematikami:

• Energetski viri in okolje
  • Energetske naprave, aparati in omrežje
  • Pametne zgradbe, omrežja in mesta ter alternativni viri v prometu
  • Energetska učinkovitost in upravljanje z energijo
  • IKT v energetiki
  • Financiranje energetskih projektov

Posvetovanje je tudi priložnost, da lahko študenti predstavijo svoje raziskave, povezane z energijo in pretvarjanjem energije, IKT v energetiki in izmenjajo izkušnje s svojimi kolegi. Rok za oddajo prispevkov je 15. marec 2017. Najboljši prispevki bodo, tako kot pretekla leta, predlagani za ponovno recenzijo in objavo v znanstveni reviji (Elektrotehniški vestnik).

Veseli bomo Vašega odziva.

Za organizacijski odbor KE - PE 2017 prof. dr. Jože PIHLER

power.eng@um.si