Akademija FERI

Internet stvari z mobilno aplikacijo v telekomunikacijah

CILJI:

• Udeleženec se poglobi v eno izmed najatraktivnejših področij sodobnih telekomunikacij - internet stvari (IoT).
  • Udeleženec dela z vgrajenim sistemom ter ostalimi gradniki in protokoli IoT, kar je osnova za vzpostavitev sistemov IoT.
  • Udeleženec gre na praktičnem primeru skozi korake razvoja sistemov IoT.
  • Udeleženec smiselno poveže simulirane vhodne podatke in programsko opremo ter samostojno izdela atraktivno mobilno aplikacijo.
  • Udeleženec programira v razvojnem okolju Android Studio (predznanje ni potrebno).

VSEBINA:

V počitniški šoli boste spoznali internet stvari (IoT – Internet of Things) in njegovo povezavo z mobilno aplikacijo. Pridobili boste digitalne kompetence iz sveta telekomunikacij, kjer v današnjem povezanem okolju igrajo osrednjo vlogo gradniki interneta stvari, mobilni telefoni in komunikacijska omrežja. S pomočjo praktične uporabe vgrajenega sistema in gradnikov interneta stvari boste spoznali različne telekomunikacijske tehnologije in omrežja, ki nas danes že povsod množično spremljajo. Konfiguracija in programiranje gradnikov IoT boste izvedli v okolju Arduino IDE, programiranje mobilne aplikacije pa v okolju Android Studio IDE. Izdelali boste atraktivno mobilno aplikacijo, ki bo prikazovala informacije pridobljene iz gradnikov interneta stvari in tako omogočila njihovo lažjo analizo.

Skupno število OIV ur za udeleženca: 22

NAČIN IZVAJANJA:

Počitniška šola bo potekala na UM FERI v Mariboru (Koroška cesta 46).
Udeleženci po zaključku počitniške šole prejmejo potrdilo o opravljenih 22 OIV urah.

OMEJITVE VELIKOSTI SKUPIN:

Primerno za dijake srednjih šol.

POTREBNI PRIPOMOČKI:

Za opremo in potreben material bomo poskrbeli na fakulteti.

CENA:

Počitniška šola je BREZPLAČNA.

PRIJAVE na počitniško šolo se bodo odprle v kratkem.

Projekt sofinancira Ministrstvo za digitalno preobrazbo